Przepustka na IO i złoto na ME

Po Tomaszu Bartniku – który wraz z mistrzostwem świata w Kdw3×40 zdobył prawo do startu na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – drugą strzelecką kwalifikację olimpijską dla Polski wywalczyła Aleksandra Jarmolińska (na zdjęciu). Na rozgrywanym w Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rzutkowym Pucharze Świata w konkurencji Skeet 125 nasza reprezentantka strąciła 118 rzutków i dostała się do finału. Ostatecznie zajęła w nim 5. miejsce, co wystarczyło na zdobycie quota place do Japonii.

Miesiąc wcześniej, na rozegranych w drugiej połowie marca w chorwackim Osijeku Mistrzostwach Europy w strzelaniach pneumatycznych, kobiecą konkurencję Psp60 wygrała i mistrzynią Starego Kontynentu została Klaudia Breś. Mimo wystrzelanego złota kwalifikacji olimpijskiej jednak nie uzyskała, bo nawet zwycięstwo nie dawało takiej możliwości – takie były ustalenia ISSF i MKOl.