Sejmowy zespół do spraw broni obradował w tej kadencji już sześć razy – co jak na standardy naszego parlamentu jest niezłym wynikiem (inne zespoły potrafią zebrać się dwa razy w całej czteroletniej kadencji), choć chcielibyśmy częstszych spotkań i większych ich efektów. Dwa ostatnie posiedzenia były akurat bardzo konkretne i aktualne tematycznie – w lutym posłowie analizowali kwestię dostępu do tłumików, a w połowie maja pochylali się nad problemem prywatnych muzeów, które znalazły się ostatnio na celowniku Policji. Co ważne, zespół nie jest ignorowany przez władze, na każdym posiedzeniu widzimy reprezentację MSWiA oraz KGP, i to w licznym składzie (czy także mocnym merytorycznie, to już inna sprawa). Czekamy teraz na kolejne posiedzenie, poświęcone projektowi nowej ustawy o broni i amunicji – wiemy, że posłowie Konfederacji taki projekt mają przygotowany, ale z jakiegoś powodu nie składają go jeszcze do laski marszałkowskiej. A czas nieubłaganie biegnie – jest już bliżej niż dalej do końca kadencji.
źródło: MARCIN FIJAŁKOWSKI MAFFOTO







































































































































![Militaria [Strzal-Pentagon_1-3]_Nov20_MOJA](https://strzal.pl/wp-content/uploads/2020/12/Militaria-Strzal-Pentagon_1-3_Nov20_B.jpg)